Gaziantep Kiralık Audi

Gaziantep Kiralık Audi
Otomobil sektörü, diğer sektörlerden soyadıyla belirtilen markaların bolluğuyla ayrılır.
Audi bu kuralı bozar.
Karl benz’de mühendislik yapan alman august horch, getirdiği teknik yeniliklerin (önden çekişli ve dört çeker bi araç) kabul edilmemesi üstüne 1899 yılında şirketten ayrılır.
Dostlarıyla aynı yılın 14 kasımda köln’de benim şirketini kurar ve daha daha sonra 1904 yılında zwickau’ya taşınır.

Şirketin adı august horch&cie’dir. kısa zaman daha sonra ortaklarıyla gelen anlaşmazlıklar sonucu 1909 yılında yeni bi firma kurar.
Lakin horch adını eski şirkette ürettikleri arabalara verdiklerinden bu adı kullanamaz.
Bunun üstüne dahice bi kurnazlıkla almanca “dinliyorum” anlamına çıkan adını latinceye çevirir. Bu da 1910 nisanında piyasaya sürülen audi markasının adına kaynaklık eder. “alpensieger” adı verilen audi c tipi sayesinde 1911-1914 yılları arasında avusturya alpleri’nde yapılan rallilerde biçok zafer kazanılır.

ironik bulunan ralliye katılan her arabaların üretiminde horch ekolünün kullanılmasıdır! 1928 yılında marka, jorgen skafte rasmussen tarafından 196 yılında kurulmuş bulunan ahşap arabalarda profosyonelleşmiş dkw’nın (dampfkraftwagen) elinde geçer. bu şirket ikı otomobil markasına (wanderer (1913) ve horch (alman pazarındaki en buyuk marka)) daha sahib olarak 1932’de dört halkayla sembolize edilen auto-union’la imparatorluğunu reklam eder. auto union kullandığı birbirine bağlı dört halka da bugün audi’nin logosu olarak kullanılmaktadır. ikinci evren savaşı’na kadarr bu dört marka muhafaza edilir. auto-union 1937 yılında ilk kez uygulanan şoka dayanıklılık testlerinde farklılığını gösterir.

Savas sonrasında, sovyet işgal bölgesindeki zwickau tesisi 1958’de sahneye gelen trabant’ın yapımına ayrılır. 1949 yılında batı almanya’daki ingolstadt’ta f 89 l’yle dkw yeniden üretime geçer. doğu almanya’da üretilenlerden ayırmak gayesiyle, bu otomobil arabalara batı ( west) anlamında w damgası vurulur. audi markası kaybolmuştur. auto-union, 1958 yılında daimler-benz tarafından satın alınır; marka audi 72’yle yeniden doğduğu 1964 yılında ise marka volkswagen firmasının elinde geçer. 1969’da nsu’nun alınmasıyla audi nsu auto union ag doğar. yetmişli seneler, audi 51,100 ve 200 yıllarıdır. 1984 yılında evren ralli şampiyonu bulunan essiz dört çekerli gaziantep kiralık audi quattro devrimi ise 1980’de gerçekleşir.

Bu manken, şirkete 1972’de katılan ve volkswagen grubunun yöneticiliğini yapmakta bulunan ferdinand porsche’nin ufak oğlu ferdinand piech tarafından yaşamaya geçirilmiştir. başlıca modelleri audi ag(1985), tamamen alüminyum audi a8 (1994),a4 (1995),a3 (1996) ve a6 (1997) serisi, spor kupe att (1998) ve yine alüminyumdan yapılmış a2’dir. (2000). bu son manken diyerlerinden “bakım modülü”yle ayrılır. yağ yada ön cam silecek suyu koymak icin sürücüyü kaputu açarak ellerini kirletmek mecburiyetinde bırakmaz! ingolstadt firması , 1998 yılında lamborghini’yi satın alır. (beşinci halka!). boğa markası, 1999 yılında 265 adet satılan diablo haricinde bi manken üretmez.

Sanal bi topluluğa dahıl olmak isteyenlere planet audi sitesı biçok mevzuda bilgi vermektedir. lakin arabalar hariç! volkswagen, louis xiv reklam ajansını 1994’te audi icin kurmuştur.

Bir önceki yazımız olan Gaziantep Rent Acar Özden Car rental başlıklı makalemizde Gaziantep Kiralık BMW, Gaziantep Kiralık Citroen ve Gaziantep Kiralık Dacia hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar : Baran BULUT Mail : [email protected] Tarih : 27 Haziran 2019 / Visited 1 time

Yeni Yorum Yaz

Gaziantep Otomobil Kiralama
Firmalarını Rahatlıkla Bulabileceğiniz Web Sitemizden Araç Kiralamak isteyen Veya Otomobillerini Kiralatmak isteyen Herkesin Rahatlıkla Yararlanabileceği Web Sitemiz sizlerin ihtiyacını Karşılamak üzere Kurulmuştur.
Gaziantep Kiralık Araçlar